Log in

Gala de la Cultura 2010

Concurs Literari d'Obres Inèdites de Teatre en Llengua Valenciana
Primer Premio
SI ELLA ES PEPA JO SOC PEPE  de INMACULADA BALLESTER
Segundo Premio
EL CAPITÀ I LA DAMÀ de JUAN ORTEGA
Tercer Premio
JUGANT A BOLS de INMACULADA BALLESTER
Cuarto Premio
BRUIXES de HERNA MIR
Quinto Premio
AUTOPISTA PEAJE de EMI BENEYTO

Concurs Literari d'Apropósit en Llengua Valenciana
Primer Premio
SUSPRESENTACIÓ de ÁNGELES HERNÁNDEZ Y JAUME BRONCHUD
Segundo Premio
TEMPS FUGIT de HERNAN MIR
Tercer Premio
AMUNT LA REVOLUCIÓ de MANUEL ANDRÉS ZARAPICO
Cuarto Premio
ARPIES de MANUEL ANDRES ZARAPICO  
Quinto Premio
HORTA ROCK de HERNAN MIR

alt

Premi de la Taula Valenciana d'Autors Teatrals
OBRA.- MON PARE, MON IAIO I JO de TRINI NAVARRO VIDAGANY
Falla.- QUART- EXTRAMURS- VELAZQUEZ

alt

Obra Curta B
MILLOR OBRA INEDITA
A L'OBRA: AMOR, SEXE I LLAR
DE LA FALLA AV. BURJASSOT- PARE CARBONELL
MILLOR ESCENOGRAFIA
A L'OBRA: VICTOR SUPERSTAR
DE LA FALLA VENEZUELA- AGUSTIN DE SALES
MILLOR ACTOR/ACTRIU NOVELL
A: ADELA MUNILLA DAS EN EL PAPER DE SONIA
EN L'OBRA  BESOS
DE LA FALLA MANUEL DE FALLA- LOPEZ IBOR
MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT
A: JOSEP MONFORTE OLIETE EN EL PAPER DE RAUL
EN L'OBRA  BESOS
DE LA FALLA MANUEL DE FALLA- LOPEZ IBOR
MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT
A: PILAR DOMINGO EN EL PAPER DE CARLOTA
EN L'OBRA  NIT DE FUNCIO
DE LA FALLA SEVILLA- DENIA
MILLOR ACTOR PRINCIPAL
A: RAFAEL ALCAYDE GALLEL EN EL PAPER DE GABRIEL
EN L'OBRA BESOS
DE LA FALLA MANUEL DE FALLA- LOPEZ IBOR
MILLOR ACTRIU PRINCIPAL
A: MARI CARMEN MORTES CAPAFONS EN EL PAPER DE VENEDORA
EN L'OBRA  AMOR, SEXE, LLAR
DE LA FALLA AV BURJASSOT- PARE CARBONELL
MILLOR DIRECTOR
A: JOSEP MONFORTE OLIETE EN L'OBRA BESOS
DE LA FALLA MANUEL DE FALLA- LOPEZ IBOR
MILLOR OBRA
QUINT PREMI
A L'OBRA DINS DE L'ARMARI
DE LA FALLA ARQUITECTE ALFARO- FRANCESC CUBELLS
QUART PREMI
A L'OBRA AMOR, SEXE, LLAR
DE LA FALLA AV. BURJASSOT- PARE CARBONELL
TERCER PREMI
A L'OBRA VINT I QUATRE
DE LA FALLA PINTOR SALVADOR ABRIL- PERIS I VALERO
SEGON PREMI
A L'OBRA NIT DE FUNCIO
DE LA FALLA SEVILLA- DENIA
PRIMER PREMI
A L'OBRA BESOS
DE LA FALLA MANUEL DE FALLA- LOPEZ IBOR

alt

Obra Curta A
MILLOR OBRA INEDITA
A L'OBRA: MON PARE, EL MEU IAIO I JO
DE LA FALLA QUART- EXTRAMURS
MILLOR ESCENOGRAFIA
A L'OBRA: SPOT
DE LA FALLA TRINITAT- ALBORAIA
MILLOR ACTOR/ACTRIU NOVELL
A: LUCIA MORALES PERTEGAZ EN EL PAPER DE NOELIA
EN L'OBRA  LES XIQUES DEL MALETI ROIG
DE LA FALLA NORT- DR. ZAMENHOFF
MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT
A: SANTIAGO NACHER EN EL PAPER DE SOR MARIA
EN L'OBRA  MONGERIES
DE LA FALLA BORRULL- TURIA
MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT
A: CARMEN SANCHO EN EL PAPER DE SOR TECLA
EN L'OBRA  MONGERIES
DE LA FALLA BORRULL- TURIA
MILLOR ACTOR PRINCIPAL
A: JUAN MANUEL GARCIA CASTELLANO EN EL PAPER DE ACTOR
EN L'OBRA  CURRICULUM
DE LA FALLA NADOR- MIRACULOSA
MILLOR ACTRIU PRINCIPAL
A: LAURA ZURANO I EVA GUIJARRO EN EL PAPER DE GLORIA I MERXE
EN L'OBRA DIVORCIADES, EVANGELIQUES I VEGETARIANES
DE LA FALLA OLIVERETA- CERDA I RICO
MILLOR DIRECTOR
A: ELVIRA GALVEZ TERRADES
EN L'OBRA DIVORCIADES, EVANGELIQUES I VEGETARIANES
DE LA FALLA OLIVERETA- CERDA I RICO
MILLOR OBRA
MENCIÓ HONORÍFICA
A L'OBRA PIC-NIC
DE LA FALLA MARIANO BENLLIURE - ACEQUIA DE TORMOS
QUINT PREMI
A L'OBRA MONGERIES
DE LA FALLA BORRULL- TURIA
QUART PREMI
A L'OBRA CURRICULUM
DE LA FALLA NADOR- MIRACULOSA
TERCER PREMI
A L'OBRA TRES I UN QUADRE
DE LA FALLA ARXIDUC  CARLES- MUSIC GOMIS
SEGON PREMI
A L'OBRA SPOT
DE LA FALLA TRINITAT- ALBORAIA
PRIMER PREMI
A L'OBRA DIVORCIADES. EVANGELIQUES I VEGETARIANES
DE LA FALLA OLIVERETA- CERDA I RICO


Obra Llarga
MILLOR OBRA INEDITA
A L'OBRA: NOMADA EN EL TEMPS d'ANNA MILLAS
DE LA FALLA DR. SERRANO- CARLES CERVERA- CLERO
MILLOR ESCENOGRAFIA
A L'OBRA : EL MALALT IMAGINARI
DE LA FALLA ELS LLEONS- POETA MAS I ROS
MILLOR ACTOR/ACTRIU NOVELL
A: EX AEQUO PILAR DOMINGO I MARTA MATOSES
EN EL PAPER DE ACTRIU QUATRE I ACTRIU CINC
EN L'OBRA  CLOWNIC
DE LA FALLA SEVILLA- DENIA
MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT
A: EX AEQUO JOSE ANDRES PARRA I CARLES GALIANA
EN EL PAPER DE  ACTOR UN I ACTOR HUIT
EN L'OBRA  CLOWNIC
DE LA FALLA SEVILLA- DENIA
MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT
A:PILAR ZAHONERO, CONSTANZA APARISI I MARISA ORTIZ
EN EL PAPER DE ACTRIU TRES- ACTRIU SIS- ACTRIU DOS
EN L'OBRA  CLOWNIC
DE LA FALLA SEVILLA- DENIA
MILLOR ACTOR PRINCIPAL
A: GASPAR ZAMORA EN EL PAPER DE JOAN
EN L'OBRA  MANDIBULA AFILADA
DE LA FALLA NADOR- MIRACULOSA
MILLOR ACTRIU PRINCIPAL
A: AMPARO ARENAS EN EL PAPER DE LAURA
EN L'OBRA  MANDIBULA AFILADA
DE LA FALLA NADOR- MIRACULOSA
MILLOR DIRECTOR
A: GASPAR ZAMORA EN L'OBRA MANDIBULA AFILADA
DE LA FALLA NADOR- MIRACULOSA
MILLOR OBRA
QUINT PREMI
A L'OBRA LA CARTA
DE LA FALLA QUART- EXTRAMURS- VELAZQUEZ
QUART PREMI
A L'OBRA DESPRES DEL DIVORÇ
DE LA FALLA FRAI J. RODRIGUEZ- PINTOR CORTINA
TERCER PREMI
A L'OBRA BESOS
DE LA FALLA BORRULL- TURIA
SEGON PREMI
A L'OBRA CLOWNIC
DE LA FALLA SEVILLA- DENIA
PRIMER PREMI
A L'OBRA MANDIBULA AFILADA
DE LA FALLA NADOR- MIRACULOSA

Publicidad