Log in

Noche de nominaciones de Teatro

Autor:

NOMINATS CURTA B


MILLOR OBRA INEDITA
COM 2 GOTES D'AIGUA DE LA FALLA POBLA DEL DUC- BENIPEIXCAR
LA VERDADERA HISTORIA DEL TITANIC DE LA PLAÇA ROJAS CLEMENTE.
LA FARSA JA ES A TAULA. DE JESUS- SANT FRANCESC DE BORJA.

MILLOR ESCENOGRAFIA
LA PLAÇA DE CANOVAS DE RIPALDA- SOGUERS
FIGURANTS DE A. OLAECHEA- SANT MARCEL-LI.
REQUIEM DE REGNE DE VALENCIA- DUC DE CALABRIA.

MILLOR ACTOR/ACTRIU NOVELL
ROCIO AGRAMUNT DE CAMBRERA EN LA VERDADERA HISTORIA DEL TITANIC. DE PLAÇA ROJAS- CLEMENTE.
CLARA ROZALEN DE PAJE EN FIGURANTS DE A. OLAECHEA- SANT MARCEL-LI
DAVID OJEDA DE RAFA EN VINT- I- QUATRE DE DR.OLORIZ- A. FABIAN I FUERO.

MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT
ISIDRO BAYARRI DE ROY EN VINT-I- QUATRE DE DR.OLORIZ- A. FABIAN I FUERO.
SALVADOR CARSI DE ACTOR 2 EN BESOS DE RUBEN DARIO- FRA LLUIS COLOMER.
PABLO VICENT CASTELLO DE GUARDIA 1 EN FIGURANTS DE A. OLAECHEA- SANT MARCEL.LI

MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT
PURI MARTINEZ DE URSULA EN LA VERDADERA HISTORIA DEL TITANIC DE PLAÇA ROJAS CLEMENTE.
ANA CALERO DE REMEI EN LA FARSA JA ES A TAULA DE JESUS- SANT FRANCESC DE BORJA.
OLGA CORBIN ALITE DE DAMA 5 EN ELS FIGURANTS DE A. OLAECHEA- SANT MARCEL.LI

MILLOR ACTOR PRINCIPAL
VICTOR BLANCO REDONDO DE DIRECTOR EN L'HOME VERGE DE GENERAL PANDO- SERRANO FLORES.
VICENTE MARTINEZ ORTIZ DE DOLORETES EN LA PLAÇA DE CANOVAS DE RIPALDA- SOGUERS.
VICENTE PEREZ CABANES DE BUBU EN PLATO 13 DE QUART- PALOMAR.

MILLOR ACTRIU PRINCIPAL
BEATRIZ GIMENEZ COTAINA DE ELIA EN REQUIEM DE REGNE DE VALENCIA- DUC DE CALABRIA.
AMPARO MILLAN PADILLA DE RUFINA EN VINT-I- QUATRE DE DR.OLORIZ- A. FABIAN I FUERO.
ASUNCION BARBERA EN MARE SUPERIORA EN MONGERIES DE DR. SANCHIS BERGON- TURIA.

MILLOR DIRECTOR
LOLA GARCIA PEREZ EN BESOS DE RUBEN DARIO- FRA LLUIS COLOMER.
MARISOL MACIAS EN ELS FIGURANTS DE A. OLAECHEA- SANT MARCEL.LI
SALVADOR FERRIOL EN REQUIEM DE REGNE DE VALENCIA- DUC DE CALABRIA.

MILLOR OBRA
BESOS DE RUBEN DARIO- FRA LLUIS COLOMER
LA PLAÇA DE CANOVAS DE RIPALDA- SOGUERS.
REQUIEM DE REGNE DE VALENCIA- DUC DE CALABRIA.
ELS FIGURANTS DE A. OLAECHEA- SANT MERCEL-LI
MONGERIES DE DR. SANCHIS BERGON- TURIA.

cortab

NOMINATS CURTA A

MILLOR OBRA INEDITA
A LA CUA DE  PTOR SALVADOR ABRIL- PERIS I VALERO.
VIDES TANCADES DE PALLETER- ERUDIT ORELLANA-
EL MUNTACARREGES DE SEVILLA- DENIA.

MILLOR ESCENOGRAFIA.
REQUIEM DE ARXIDUC CARLES- MUSIC GOMIS.
EL MUNTACARREGES  DE SEVILLA-DENIA.
TINGAM EL SEXE EN PAU DE BORRULL- TURIA.

MILLOR ACTOR/ACTRIU NOVELL
SONIA MULERO PER DELIA EN REQUIEM D'ARXIDUC CARLES- MUS GOMIS
PEPE RUTZA PER DANI EN COR DE GEL DE NADOR- MIRACULOSA
DAVID LOPEZ PER ACTOR EN MORTS DE RIURE DE L'ELIANA- CID.

MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT
MANOLO GORRIZ PER EL BISBE EN BALADA PER A 3 INNOCENTS DE FRA
J. RODRIGUEZ- PTOR CORTINA.
MANOLO MANZANO PER EL RETOR EN A LA CUA DE PTOR SALVADOR ABRIL- PERIS I VALERO.
JESUS GARRIDO PER VITTORIO EN BALADA PER A 3 INNOCENTS DE FRA J. RODRIGUEZ- PTOR CORTINA.

MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT
BEGONYA LLONA PER PILAR EN VIDES TANCADES DE PALLETER- ERUDIT ORELLANA
ALICIA ORTS PER JOANA EN EL MUNTACARREGES DE SEVILLA- DENIA.
MARIA JOSE BAUSET PER SOFIA EN BALADA PER A 3 INNOCENTS DE FRA J. RODRIGUEZ- PTOR CORTINA.

MILLOR ACTOR PRINCIPAL.
RAFAEL SOLER PER ELIO EN REQUIEM D'ARX. CARLES- MUSIC GOMIS
JOAQUIN CANTO PER GINO EN BALADA PER A 3 INNOCENTS DE FRA J. RODRIGUEZ- PTOR CORTINA.
JAUME LOPEZ BRONCHUD PER RAUL EN LA SOLUCIO DE CADIS- CURA FEMENIA.

MILLOR ACTRIU PRINCIPAL
CARME CONTRERAS PER VIRGINIA EN VIDES TANCADES DE PALLETER- ERUDIT ORELLANA.
AMPARO CUARTERO PER NEUS EN EL MUNTACARREGES DE SEVILLA- DENIA.
CARME ISABEL SANCHO PER ACTRIU 1 EN TINGAM EL SEXE EN PAU DE BORRULL- TURIA

MILLOR DIRECTOR
ANDRES GARCIA I CARLES GALIANA PEL MUNTACARREGES DE SEVILLA- DENIA.
ELENA CABAÑES PER TINGAM EL SEXE EN PAU.DE BORRULL- TURIA.
KEPA LLONA PER VIDES TANCADES DE PALLETER- ERUDIT ORELLANA

MILLOR OBRA
REQUIEM D'ARXIDUS CARLES- MUSIC GOMIS.
TINGAM EL SEXE EN PAU DE BORRULL- TURIA.
BALADA PER A 3 INNOCENTS DE FRA J. RODRIGUEZ- PTOR CORTINA.
EL MUNTACARREGES DE SEVILLA- DENIA
VIDES TANCADES DE PALLETER- ERUDIT ORELLANA

cortaa

NOMINATS OBRA LLARGA

MILLOR OBRA INEDITA
MALAIT SIGA QUI PROFANE ELS MEUS OSSOS. PERIS I VALERO- CUBA

MILLOR ESCENOGRAFIA
PERO PAPA ERA COMUNISTA DE MERCAT DE RUSSAFA
EL MUSSOL I LA GATA DE FRA J. RODRIGUEZ- PTOR CORTINA
ENTRE…MES DE GIORGETA- ROIS DE CORELLA.


MILLOR ACTOR DE REPARTIMENT
GASPAR ZAMORA DE DIRECTOR EN TEMPS D’ASSAIG DE NADOR-MIRACULOSA
VICENT J. GARCIA DE PUBLICISTE EN LA RATLLA DELS CINQUANTA DE A. CARLES- MUSIC GOMIS.
FRANCESC VERA DE ERNESTO EN PERO PAPA ERA COMUNISTA DE MERCAT DE RUSSAFA

MILLOR ACTRIU DE REPARTIMENT
ANA BELEN SASTRIQUE DE  ACTRIU 1 EN ENTRE…MES  DE GIORGETA- ROIS DE CORELLA
LAURA VERA DE MIRTA EN PERO PAPA ERA COMUNISTA. DE MERCAT DE RUSSAFA.
INMACULADA GUERRERO DE MAITE EN SEXES DE BORRULL- TURIA.

MILLOR ACTOR PRINCIPAL
JUANMA GARCIA DE HOME JOVE EN TEMPS D’ASSAIGS DE NADOR- MIRACULOSA.
JOSE ENRIQUE PEREZ DE MUSIC EN ENTRE..MES DE GIORGETA- ROIS DE CORELLA
ALFRED FERRANDO DE FELIX  EN EL MUSSOL I LA GATA DE FRA J. RODRIGUEZ- PTOR CORTINA.

MILLOR ACTRIU PRINCIPAL
AMPARO SOSPEDRA DE ESCRIPTORA EN ENTRE..MES DE GIORGETA- ROIS DE CORELLA.
CARMEN ISABEL SANCHO DE CRISTINA EN SEXES DE BORRULL- TURIA.
VANESSA CHARCOS DE DORIS EN EL MUSSOL I LA GATA DE FRA J. RODRIGUEZ- PTOR CORTINA.

MILLOR DIRECTOR
JOSE DAVID BADIA EN ENTRE…MES DE GIORGETA- ROIS DE CORELLA..
GASPAR ZAMORA EN TEMPS D’ASSAIGS DE NADOR- MIRACULOSA
FRANCESC VERA EN PERO PAPA ERA COMUNISTA DE MERCAT DE RUSSAFA

MILLOR OBRA
TEMPS D’ASSAIG DE NADOR-MIRACULOSA
SEXES DE BORRULL- TURIA
PERO PAPA ERA COMUNISTA DE MERCAT DE RUSSAFA.
ENTRE…MES DE GIORGETA- ROIS DE CORELLA.
EL MUSSOL I LA GATA DE FRA. J. RODRIGUEZ- PTOR CORTINA.

larga

Canal Youtube

Canal Youtube

Publicidad