Log in

Ampar Cabrera, Premi Extraordinari 'Bernat i Baldoví'

Llibrets 02

Llibrets 03

La Falla San Vicente-Periodista Azzati se lleva el máximo galardón de Lo Rat Penat en su centenario gracias a los versos de Ampar Cabrera, quien logra su segundo Bernat consecutivo, tercero en su trayectoria.

Llibrets 05

Junto con el galardón se entregó el tradicional "Plat de Glòria", recuperado para la ocasión.

Llibrets 04

Secció General:
* Premi 'Maximilià Thous', patrocinat per Las Provincias: Josep Bea Mataix (Falla Vicent Sancho Tello-Chile)
* Premi 'Almela i Vives', patrocinat per Levante-EMV: Joan Antoni Alapont i Pérez (Falla Malvarrosa-Antoni Ponz-Cavite)
* Premi 'Andrés Cabrelles', patrocinat per Play-Radio 107.7: Elena Casa i Llàcer (Falla Cervantes-Pare Jofré)
* Premi 'Peris Celda', patrocinat per la família Peris: Rafael Melià i Castelló (Falla Quart Extramurs-Velázquez)
* Premi 'Esteve Victòria': Joan Vicent Chenoll i Gonzàlez (Falla Tomasos-Carles Cervera)
* Premi 'Emili Panach (Milo)', patrocinat per La Casa de los Falleros: Donís Martin i Albizúa (Falla Ciscar-Burriana)
* Premi 'Emili Camps i Gallego', patrocinat per la família Camps: Sito Sanchis (Falla Trinitat-Alboraya)
* Premi 'Josep Melià Castelló', patrocinat per la família Melià: Manuel Lagardera i Ramis (Falla Santa Genoveva Torres-Arq. Tolsà-Alfahuir)

Secció Regne de Valéncia:
* Premi 'Excma. Diputació de Valéncia': Donís Martin i Albizúa (Falla L'Albufera, de Catarroja)

En la Secció Infantil General:
* Premi 'Josefina Lázaro': Joan Antoni Alapont i Pérez (Falla Plaça del Doctor Collado)
* Premi 'Pere Delmonte': Joan Antoni Alapont i Pérez (Falla Llanterna-Na Robella-Av. Baró de Càrcer)
* Premi 'Anfós Ramon', patrocinat per la família Ramon-García: Isidre Vt. López i Cruz (Falla Espartero-Mestre Plasència, de Burjassot)
* Premi 'Tirant lo Blanch': Manuel Andrés i Zarapico (Falla Santa Maria Micaela-Martí l'Humà)

En la Secció Novell:
* Premi 'Josep Bea Izquierdo', patrocinat per la família Bea: Donís Salvador i Chàfer (Falla Dr. Serrano-Carles Cervera-Clero)

Secció Infantil Novell:
* Premi 'Raül Alapont', patrocinat per la família Alapont: Immaculada Ballester i Montava (Falla Carrera Sant Lluis-Av. Dr. Waksman)

Premi extraordinari de Lo Rat Penat 'Regne de Valéncia' al millor llibret en el seu conjunt: Falla El Charco, de Catarroja

Premi 'Armando Serra Asensio' a la millor portada: Falla Santa Maria Micaela-Martí l'Humà, del qual és autor Guille Rojas i García

Premi a la portada infantil: Falla Malvarrosa-Antoni Ponz-Cavite, del qual és autor Xavier Gurrea i Belenguer

Fotos: M. A. Zarapico

Canal Youtube

Canal Youtube

Publicidad