Log in

Programa provisional de festejos Fallas 2017

GENER

Divendres 13 de gener

A les 22:00 hores

Gala de la Cultura al Teatre Principal

 

Diumenge 15 de gener

A les 18:00 hores

Gala de la Cultura Infantil al Teatre Principal

 

Divendres 27 de gener

A les 22:00 hores

Solemne exaltació de la Fallera Major de València, Raquel Alario Bernabé, i la seua cort d’honor al Palau de la Música. En acabar l’exaltació, espectacle pirotècnic amb efectes de llum i color.

 

Dissabte 28 de gener

A les 18:00 hores

Solemne exaltació de la Fallera Major de València, Clara María Parejo Pérez, i la seua cort d’honor al Palau de la Música. En acabar l’exaltació, espectacle pirotècnic amb efectes de llum i color.

 

FEBRER

Dilluns 30 de gener, dimarts 31 de gener i dimecres 1 de febrer

De 10:00 a 14:00 hores i de 16:00 a 21:00 hores

Recepció dels ninots per a l’Exposició del Ninot al Museu de les Ciències.

 

Dijous 2 de febrer

A las 21:30 hores

XI Gala de la Pirotècnia al Saló de Cristall

 

Divendres 3 de febrer

A les 19:30 hores, inauguració de l’Exposició del Ninot. En acabar, espectacle pirotècnic amb efectes de llum i color.

 

Dissabte 4 de febrer

A les 12:00 hores

Presentació del Llibre Faller i de les activitats complementàries. Exposició del Ninot.

 

Diumenge 5 de febrer

A les 09:00 hores

Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions e imposició de bunyols d’or amb fulles de Llorer i Brillants per la Fallera Major de Valencia al Palau de l’Exposició.

09:15 hores

Sector Benicalap

Sector Campanar

10:30 hores

Sector Patraix

11:45 hores

Sector Mislata

13:00 hores

Sector Olivereta

A les 16:15 hores

Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions e imposició de bunyols d’or amb fulles de Llorer i Brillants per la Fallera Major de Valencia al Palau de l’Exposició.

16:30 hores

Sector Quatre Carreres

17:45 hores

Sector Creu Coberta

19:00 hores

Sector Pilar – Sant Francesc

 

Dissabte 11 de febrer

A les 09:00 hores

Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major Infantil de València i les falleres majors infantils de les comissions al Palau de l’Exposició.

09:15 hores

Sector l’Olivereta

Sector Poblats al Sud

Sector Quart de Poblet - Xirivella

10:30 hores

Sector Benicalap

Sector Campanar

Sector Patraix

Sector Mislata

11:45 hores

Sector Pla del Reial - Benimaclet

Sector Jesús

Sector Rascanya

13:00 hores

Sector Quatre Carreres

Sector la Creu Coberta

Sector Algirós

A les 16:15 hores

Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions e imposició de bunyols d’or amb fulles de Llorer i Brillants per la Fallera Major de Valencia al Palau de l’Exposició.

16:30 hores

Sector Botànic - la Petxina

17:45 hores

Sector Algirós

 

Diumenge 12 de febrer

A les 09:00 hores

Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions e imposició de bunyols d’or amb fulles de Llorer i Brillants per la Fallera Major de Valencia al Palau de l’Exposició.

09:15 hores

Sector Quart de Poblet - Xirivella

10:30 hores

Sector Poblats al Sud

11:45 hores

Sector Rascanya

13:00 hores

Sector la Roqueta - Arrancapins

A les 16:15 hores

Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions e imposició de bunyols d’or amb fulles de Llorer i Brillants per la Fallera Major de Valencia al Palau de l’Exposició.

16:30 hores

Sector Pla del Real - Benimaclet

17:45 hores

Sector Benimàmet - Burjassot – Beniferri

 

Dissabte 18 de febrer

A les 09:00 hores

Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major Infantil de València i les falleres majors infantils de les comissions al Palau de l’Exposició.

09:15 hores

Sector Saidia

Sector el Canyamelar – el Grau - Nazaret

Sector Russafa A

Sector Russafa B

10:30 hores

Sector Camins al Grau

Sector Malva-rosa – el Cabanyal - Beteró

Sector el Pilar – Sant Francesc

11.45 hores

Sector la Roqueta

Sector la Seu - la Xerea – el Mercat

Sector Pla del Remei – Gran Via

13:00 hores

Sector Benimàmet – Burjassot - Beniferri

Sector el Botànic – la Petxina

Sector el Carme

A les 16:15 hores

Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions al Palau de l’Exposició e Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions al Palau de l’Exposició.

16:30 hores

Sector la Saïdia

17:45 hores

Sector La Seu – la Xerea – el Mercat

 

Diumenge 19 de febrer

A les 09:00 hores

Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions e imposició de bunyols d’or amb fulles de Llorer i Brillants per la Fallera Major de Valencia al Palau de l’Exposició.

09:15 hores

Sector Camins al Grau

10:30 hores

Sector Malva-rosa – el Cabanyal - Beteró

11:45 hores

Sector el Canyamelar – el Grau - Natzaret

13:00 hores

Sector el Carme

A les 16:15 hores

Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions e imposició de bunyols d’or amb fulles de Llorer i Brillants per la Fallera Major de Valencia al Palau de l’Exposició.

16:30 hores

Sector Jesús

17:45 hores

Sector Pla del Remei – Gran Via

19:00 hores

Sector Ruzafa “A”

Sector Ruzafa “B”

 

Divendres 24 de febrer

A les 21:00 hores

Gran Gala Fallera al Pavelló 5 de la Fira de València

 

Diumenge 26 de febrer

A les 07:30 hores

Despertà Infantil

A les 07:40 hores

Despertà. En acabar la despertà, final amb un terratrèmol espectacular.

A continuació, s’oferirà un desdejuni faller a tots els participants.

A les 12:30 hores

Entrada de Bandes de Música

A les 14:00 hores

Mascletà a la plaça de l’Ajuntament

A les 20:00 hores

Crida a les Torres dels Serrans. En acabar, efectes de llum i color amb espectacle pirotècnic.

 

MARÇ

Dimecres 1 de març

A les 14:00 hores

Mascletà a la plaça de l’Ajuntament.

 

Dijous 2 de març

A les 14:00 hores

Mascletà a la plaça de l’Ajuntament.

 

Divendres 3 de març.

A les 14:00 hores

Mascletà a la plaça de l’Ajuntament.

A les 21:00 hores

Gran Gala de l’Esport

 

Dissabte 4 de març

A les 11:00 hores

Parc de Bombers de l’avinguda de la Plata, celebració de la festivitat del patró del cos amb visita de la Fallera Major Infantil de València y la cort d’honor.

A les 14:00 hores

Mascletà a la plaça de l’Ajuntament.

A les 18:00 hores

Cavalcada del Ninot per l’itinerari següent: Eixida de la Glorieta, pel carrer de la Pau, Sant Vicent, plaça de l’Ajuntament, Marqués de Sotelo i final al carrer de Xàtiva.

A las 00:00 hores

Mascletà de colors a la plaça de l’Ajuntament.

 

Diumenge 5 de març

A les 10:00 hores

Concurs del Cant de l’Estoreta, organitzat per la Falla Plaça de l’Arbre i patrocinat per la Junta Central Fallera

A les 14:00 hores

Mascletà a la plaça de l’Ajuntament.

 

Dilluns 6 de març

A les 14:00 hores

Mascletà a la plaça de l’Ajuntament.

 

Dimarts 7 de març

A les 14:00 hores

Mascletà a la plaça de l’Ajuntament.

 

Dimecres 8 de març

A les 11:00 hores

Visita de la Fallera Major de València i la cort d’honor al Parc de Bombers de l’avinguda de la Plata.

A les 14:00 hores

Mascletà a la plaça de l’Ajuntament.

 

Dijous 9 de març

A les 14:00 hores

Mascletà a la plaça de l’Ajuntament

A les 18:00 hores

Homenatge de les Forces Armades a les falleres majors de València

 

Divendres 10 de març

A les 12:00 hores

Eixida de la Ronda Fallera de Cotxes de l’Antigor

A les 14:00 hores

Mascletà a la plaça de l’Ajuntament.

 

Dissabte 11 de març

A les 14:00 hores

Mascletà a la plaça de l’Ajuntament.

A las 00.00 hores

Espectacle nocturn amb pirotècnia

 

Diumenge 12 de març

A les 14:00 hores

Mascletà a la plaça de l’Ajuntament.

 

Dilluns 13 de març

A les 14:00 hores

Mascletà a la plaça de l’Ajuntament.

 

Dimarts 14 de març

A les 14:00 hores

Mascletà a la plaça de l’Ajuntament.

A les 17:00 hores

Clausura de l’Exposició del Ninot Infantil

A les 18:00 hores

Lectura del veredicte popular i proclamació del Ninot Indultat infantil del 2017

A les 18:15 hores

Recollida dels ninots infantils per part de les comissions falleres.

 

Dimecres 15 de març

A les 09:00 hores

Plantà de totes les falles infantils

A les 14:00 hores

Mascletà a la plaça de l’Ajuntament.

A les 17:00 hores

Clausura de l’Exposició del Ninot

A les 17:30 hores

Lectura del veredicte popular i proclamació del Ninot Indultat del 2017

A les 17:45 hores

Recollida dels ninots per part de les comissions falleres

A les 00:00 hores

L’Alba de les Falles amb espectacle pirotècnic.

 

Dijous 16 de març

A les 08:00 hores

Plantà de totes les falles

A les 14:00 hores

Mascletà a la plaça de l’Ajuntament

A les 16:30 hores

A la tribuna instal·lada davant de l’Ajuntament, repartiment de premis obtinguts per les falles infantils en les diferents seccions, així com de presentacions infantils, Cavalcada del Ninot i llibrets de falla.

A les 00:00 hores

Castell de focs artificials al passeig de l’Albereda

 

Divendres 17 de març

A les 09:30 hores

A la tribuna instal·lada davant de l’Ajuntament, repartiment de premis obtinguts per les falles en les diferents seccions, així com pels concursos de carrers adornats i il·luminats, presentacions i de llibrets de falla.

A les 14:00 hores

Mascletà a la plaça de l’Ajuntament

A les 15:30 hores

OFRENA

CARRER SANT VICENT

15.30 hores: la Seu - el Mercat

16.00 hores: Botànic

17:00 hores: Quart de Poblet - Xirivella

18:30 hores: Jesús

19.30 hores: Mislata

20.30 hores: la Creu Coberta

21:30 hores: el Pilar – Sant Francesc

22:30 hores: Patraix

23:30 hores: Cases Regionals

23:35 hores: Juntes locals

23.40 hores: Falla Sapadors – Vicent Lleó

23.45 hores: Fallera Major Infantil de València i cort d’honor

CARRER DE LA PAU

15.30 hores: la Xerea

16:00 hores: Rascanya

17.15 hores: Camins al Grau

19:00 hores: Russafa A

19:45 hores: Russafa B

20:30 hores: Pla del Real – Benimaclet

22:00 hores: el Canyamelar – el Grau - Natzaret

A la 01:00 hores

Castell de focs artificials al passeig de l’Albereda

 

Dissabte 18 de març

A les 11:00 hores

Homenatge al poeta Maximilià Thous, al seu monument, situat a l’encreuament dels carrers de Sagunt i Maximilà Thous, amb la col·laboració especial de la Falla Fra Pere Vives - Bilbao - Maximilià Thous.

A les 12:00 hores

Homenatge al mestre Serrano, que tindrà lloc al seu monument de l’avinguda del Regne de València

A les 14:00 hores

Mascletà a la plaça de l’Ajuntament

A les 15:30 hores

CARRER SANT VICENT

15.30 hores: la Saïdia

17:00 hores: el Carme

17.45 hores: Benicalap

19:00 hores: Campanar

20:00 hores: la Roqueta - Arrancapins

21.30 hores: l’Olivereta

23:00 hores: Cases Regionals

23.15 hores: Falla Ferran el Catòlic – Àngel Guimerà

23.20 hores: Fallera Major de València i cort d’honor

CARRER DE LA PAU

15.30 hores: Algirós

16.30 hores: Poblats al Sud

17:30 hores: Quatre Carreres

19:00 hores: Pla del Remei – Gran Via

20:00 hores: Benimàmet – Burjassot - Beniferri

21:45 hores: la Malva-rosa – el Cabanyal - Beteró

A les 01:30 hores

GRAN NIT DEL FOC Castell de focs artificials al passeig de l’Albereda

 

Diumenge 19 de març

A les 11:00 hores

Al pont de Sant Josep, les falleres majors de València i les seues corts d’honor faran una ofrena de flors davant de la imatge del patriarca. En acabar l’acte, mascletà patrocinada per la Falla Doctor Olóriz.

A les 12:00 hores

Missa solemne en honor de Sant Josep a la Seu de València, oficiada per l’arquebisbe de València, monsenyor Antonio Cañizares, oferida per Junta Central Fallera i el Gremi de Fusters, amb l’assistència de les falleres majors de València i les seues corts d’honor.

A les 14:00 hores

Mascletà a la plaça de l’Ajuntament.

A les 19:00 hores

Cavalcada del Foc pel carrer de de Colom, des del carrer de Russafa fins a la plaça de la Porta de la Mar

A les 22:00 hores

Cremà de les falles infantils

A les 22:30 hores

Cremà de la falla infantil que haja obtingut el primer premi de la secció especial

A les 23:00 hores

Cremà de la falla infantil de la plaça de l’Ajuntament

A les 00:00 hores

Cremà de totes les falles de València

A les 00:30 hores

Cremà de la falla que haja obtingut el primer premi de la secció especial

A les 01:00 hores

Focs aeris a la plaça de l’Ajuntament i cremà de la falla municipal

Publicidad