Arxiduc Carles-Músic Gómis, Plaça del Doctor Collado y Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals se llevan los primeros premios de la categoría principal, promoción y juvenil respectivamente.

XLVI Concurs de Teatre Faller

Millor actriu/actor novell Juvenil
Alba Casas Sanz
En el paper de: Gabriela de l’obra: “El verí del teatre”
Falla Duc de Gaeta – La Pobla de Farnals

Millor actor de repartiment juvenil

Rafael Hèrcules Ferraro
En el paper de: Sergi de l’obra: “Blau#15”
Falla Regne de Valéncia - Duc de Calàbria

Millor actriu de repartiment juvenil

Nuria Adraos González
En el paper de: Rose de l’obra: “El senyor de les mosques”
Falla Arquebisbe Olaechea - Sant Marcelí

Millor actor principal juvenil

Daniel Sáiz López
En el paper de: Pedro de l’obra: “L'altre costat del llit”
Falla Fra Jacint Rodríguez - Pintor Cortina

Millor actriu principal juvenil

Andrea Mir Olba
En el paper de: Directora de l’obra: “El verí del teatre”
Falla Duc de Gaeta – La Pobla de Farnals

Millor direcció juvenil

Paqui Olba Torrent i Hernán Mir Serrano en l’obra: “El verí del teatre”
Falla Duc de Gaeta – La Pobla de Farnals

Millor montage juvenil

Obra: “El senyor de les mosques”
Falla Arquebisbe Olaechea - Sant Marcel.lí

Millor obra inédita juvenil

Obra: “Transparent”
Falla Barri de Beteró

Millor obra juvenil

1 premi
A l’obra: “El verí del teatre”
Falla Duc de Gaeta – La Pobla de Farnals

2 premi
A l’obra: “L'altre costat del llit”
Falla Fra Jacint Rodríguez - Pintor Cortina

3 premi
A l’obra: “El senyor de les mosques”
Falla Arquebisbe Olaechea - Sant Marcelí

4 premi
A l’obra: “El tractament”
Falla Càdis - Dènia

5 premi
A l’obra: “Blau#15”
Falla Regne de Valéncia - Duc de Calàbria

Millor actriu/actor novell promoció

Eva García Masegoso
En el paper de: Marlene de l’obra: “Boeing Boeing”
Falla Andreu Piles Ivars – Salvador Tuset

Millor actor de repartiment promoció
Antonio Fagoaga Ballester
En el paper de: Marcus Lycus de l’obra: “Golfus de Roma”
Falla Plaça del Doctor Collado

Millor actriu de repartiment promoció
Isabel Hernando Cebrián
En el paper de: Clara/Candela de l’obra: “La temptació de viure”
Falla Jerónima Galés - Litograf Pascual Abad

Millor actor principal promoció
Miguel Marco Mesa
En el paper de: Pseudolus de l’obra: “Golfus de Roma”
Falla Plaça del Doctor Collado

Millor actriu principal promoció
Inmaculada Guerrero Bolinches
En el paper de: La Dona de l’obra: “Shakespeare, la dona silenciada”
Falla Borrull – Túria

Millor direcció categoría promoció
Jose Vicente Marco Ramírez en l’obra: “Golfus de Roma”
Falla Plaça del Doctor Collado

Millor montage categoría promoció
Obra: “Campanades de Boda”
Falla Càdis - Retor Femenía - Puerto Rico

Millor obra inédita categoría promoció
Obra: “Amanita Officinalis”
Falla Quart - Palomar

Millor obra categoría promoció

1 premi
A l’obra: “Golfus de Roma”
Falla Plaça del Doctor Collado

2 premi
A l’obra: “Campanades de Boda”
Falla Càdis - Retor Femenía - Puerto Rico

3 premi
A l’obra: “Shakespeare, la dona silenciada”
Falla Borrull - Túria

4 premi
A l’obra: “Amant a sou”
Falla Av. Giorgeta - Roís de Corella

5 premi
A l’obra: “La Temptació de viure”
Falla Jerónima Galés - Litógraf Pascual Abad

Millor actriu/actor novell principal
Raquel Carrasco Redondo
En el paper de: Germana James de l’obra: “El Dubte”
Falla Fra J. Rodríguez - Pintor Cortina

Millor actor de repartiment principal
Kike Chisbert Cuenca
En el paper de: Eduard de l’obra: “El Consentiment”
Falla Càdis - Dènia

Millor actriu de repartiment principal
Pilar Zahonero Miralles
En el paper de: Ajudant Pardilla de l’obra: “Henry, retrat d'un fill de puta”
Falla Sevilla - Dènia

Millor actor principal principal
Juan Céspedes Garrido
En el paper de: Actor 1 de l’obra: “La Memória”
Falla Arxiduc Carles - Músic Gómis

Millor actriu principal principal
Yolanda Ros Prats
En el paper de: Actriu 1 de l’obra: “La Memória”
Falla Arxiduc Carles - Músic Gómis

Millor direcció principal
Rafael Soler Sherpa en l’obra: “La Memòria”
Falla Arxiduc Carles - Músic Gómis

Millor montage principal
Obra: “La Memòria”
Falla Arxiduc Carles - Músic Gómis

Millor obra de la categoria principal

1 premi
A l’obra: “La Memòria”
Falla Arxiduc Carles - Músic Gómis

2 premi
A l’obra: “El llarg sopar de Nadal”
Falla Av.Regne de Valéncia - Duc de Calàbria

3 premi
A l’obra: “Henry, retrat d'un fill de puta”
Falla Sevilla – Dènia

4 premi
A l’0bra: “El Consentiment”
Falla Càdis – Dènia

5 premi
A l’obra: “El Dubte”
Falla Fra J.Rodríguez - Pintor Cortina

Premi de la Taula Valenciana d'Autors teatrals
A l’obra "Jo no he sigut"
Falla Vilanova de Castelló - Horticultor Galàn

XXXIV Concurs Literari d'Obres de Teatre
Autors premiats al XXXIV Concurs Literari d'Obres de Teatre, Apropósits i Microteatre inèdits en llengua Valenciana

Microteatre

Guanyador
Hernán Mir Serrano

1er finalista
Josep Mª Diéguez de Jaureguízar

Apropósits

Guanyadora
Susana Gisbert Grifo

1er finalista apropòsit
Ximo Hernández Marín

Teatre

Guanyador
Francesc Albert Pastor

1er finalista
Trini Navarro Vidagany

2º finalista
Francesc Albert Pastor

XXIV Concurs Juvenil i IV Concurs Senior de declamació en llengua valenciana

Categoria senior

Primer Premi
Marta Rodríguez Martínez
Falla Quart Extramurs – Velázquez

Segón Premi
Isabel Torrijo Latorre
Falla Cedre - Explorador Andrés

Tercer Premi
María Salud Benlloch Bolinches
Falla Barri Mont de Pietat

Categoria juvenil

Primer Premi
Sol Prior Estellés
Falla Veneçuela - Agustín Sales

Segón Premi
Hugo Navas García Falla Barri de Sant Isidre

Tercer Premi
Javier Elena Castilla
Falla Duc de Gaeta - La Pobla de Farnals

Premi a les Falles mes actives a Xarxes Socials en Teatre Faller

-Falla Santa María Micaela – Martí l´Humà
-Falla Arquebisbe Olaechea – Sant Marcelí

Artículos relacionados

Junta Central Fallera convoca su primer pleno presencial en la nueva normalidad Junta Central Fallera convoca su primer pleno presencial en la nueva normalidad" >Junta Central Fallera convoca su primer pleno presencial en la nueva normalidad
Vicente Almela, premio Salvador Debón 2020 Vicente Almela, premio Salvador Debón 2020